امروز: جمعه 30 فروردین 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی
????? ????????? ???????????

?????? ????

- ?????? ????<???? ???? ?????? - ???? ???? ???? ??????????? ??????? ???? ????? 2016 - ??? ????? ????? 2016?? ????? ?????????? ???? ?????? - ???? ???? ??????????? ???? - ?????? ???? ???????? ???? ?????? - ???? ???? ??????????? ???? ???????? - ????? ???? ????????

مقاله درباره یادگیری سازمانی

مقاله درباره یادگیری سازمانی دسته: مقاله و تحقیق
بازدید: 354 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 21 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 14

در این مقاله که با استفاده از روش کتابخانه ای انجام شده سعی در جهت تبیین ضرورت یادگیری در سازمان می باشیم

قیمت فایل فقط 8,000 تومان

خرید

چکیده:

در این مقاله که با استفاده از روش کتابخانه ای انجام شده سعی در جهت تبیین ضرورت یادگیری در سازمان می باشیم ابتدا تعاریف لازم را مرور نموده و سپس به سازمان یادگیرنده می پردازیم و ویژگیها و نظریات مطروحه در این زمینه را مرور نموده و در قسمت نتیجه گیری به جمع بندی مباحث مطروحه خواهیم پرداخت.

1- مقدمه

با توسعه دانش و فناوری و گسترش حیطه های كسب و كار از جمله سازمانهای مجازی یا تحت شبكه، بنگاه های اقتصادی گسترش یافته،ومحیط كسب و كار به محیطی رقابتی و پر از چالش تبدیل گردیده و پارادایم های جدیدی ظاهر شده كه بقاء را برای بسیاری از بنگاه هامشكل ساخته است. در چنین محیطی طبیعی است كه امتیازهای رقابتی تغییر شكل دهند. بزرگترین امتیاز رقابتی در پارادایمهای جدیدكسب و كار، یادگیری بیان شده است. از این رو، مركزیت پارادایم جدید، یادگیری است. بنابراین، سازمانهایی موفقتر هستند كه زودتر،سریع تر و بهتر از رقبا یادبگیرند. درست به همین دلیل است كه مفهوم سازمان یادگیرنده و یادگیری سازمانی در سالهای اخیر مطرح شده ورشد فزاینده ای داشته است. سازمانها به جای رفتارها و حركتهای سنتی خود كه در بهترین شكل آن در برگیرنده آموزش نیز می بود، تبدیل به سازمانی شوند كه همواره یاد می گیرند، یعنی كوشش خود را در جهت یادگیری به عنوان یك امتیاز رقابتی به كار می برند. در مقاله حاضر تعریف سازمان، یادگیری، سطوح یادگیری ،یادگیری سازمانی، سازمان یادگیرنده ومدیریت دانش سازمان تشریح می گردد.

فهرست مطالب :

چکیده

مقدمه

تعاریف

یادگیری فردی

روشهای یادگیری فردی

یادگیری تیمی

یادگیری سازمانی

سازمان یادگیرنده

ویژگی های سازمان یادگیرنده

عوامل موثر دریادگیری سازمانی و  سازمان یادگیرنده

نتیجه گیری

منابع

قیمت فایل فقط 8,000 تومان

خرید

برچسب ها : مقاله درباره یادگیری سازمانی , یادگیری سازمانی , یادگیری در سازمان , سازمان یادگیرنده

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر